Tweedehands

Dé gratis verkoopsite gericht op particulieren

Aster Berkhof: Happy Town (Nederlands, Nieuw)

Prijs: € 5,-

754 keer bekeken • Status: Actief

  • Soort boek:
  • Hardcover
  • Staat:
  • Nieuw

Houtekiet antwerpen baarn. 1994. 2e druk. Gebonden zwart linnen + onbeschadigde stofomslag. 436 pag. 4.4 cm dik. Brussel, anno 1994. De verpauperde stegen van de oude wijk, door de bewoners ook schandaalstad genoemd, worden alleen nog bewoond door een bont gezelschap van inheemse en buitenlandse zwervers, van wie velen dakloos en werkloos zijn. Er zijn de kunstschilder calvin cox; de ouderwetse idealist albert festraets; duce, de in ltalie opgegroeide afrikaan die woonruimte verhuurt in pakhuizen, holen en gangen; de dronkaard bombardon; de gauwdief urraca; de ranke senegalese dienster marilou: de gemotoriseerde in leer geklede harley sisters; de turkse worstelaar kemal burdur; de 'superflic' bruno raes en vele anderen. De financier 'charlie' bremer, top-executive, eigenaar en verhandelaar van bedrijven, wil schoon schip maken met de oude stad en er nieuwe buildings neerpoten. Hij ergert zich dood aan bet verzet daartegen en de trage gang van zaken. Op een dag worden deuren ingeramd, vensters verbrijzeld, scheldwoorden op de muren gespoten. Het is het startsein van een noolt eerder geziene spiraal van geweld. Men vermoedt dat charlie bremer erachter zit, maar ook gonzague de roode van le front belge, een ultrarechtse club die zweert bij het nazisme. Het geweld escaleert en bet komt tot zware rellen in de oude wijk en de rest van brussel. Tot de pletrol over de oude wijk walst. Dan vallen er doden. Calvin cox ziet twee geliefden omkomen en zegt: 'of je een oude of een nieuwe stad moet hebben, is hier niet aan de orde, wel of je beulen voor je werk engageert.' happy townis een roman over de belangenvermenging tussen ultrarechts en ultrarijk, maar vooral ook over berkhofs geliefde brussel en zijn vrees voor bet geweld van extreem-rechts. Aster berkhof (1920) is de meest gelezen vlaamse auteur. Zijn vorige roman octopus dei stond meer dan een half jaar op de bestsellerlijst en beleefde vijf herdrukken recensie(s)nbd|biblion recensie omvangrijke roman over de stad brussel, ook wel schandaalstad genoemd. Happy town, een luidruchtige disco, vormt het middelpunt van de vergane stad en haar vergane functie. Middelpunt ook van daklozen, zwervers, werklozen, ouderen, vereenzaamden, hulpelozen, illegale immigranten: de hele scène van wat een grote stad verloedert, maar ook de andere kant: het idealisme. Het blijkt in meer, maar ook in één persoon verenigd, schizofreen: ultra-rechts, gewelddadig en ultra-rijk. Het is ook de wereld van de puissant-rijke projectontwikkelaar, die alles bezit, behalve de stad. Tal van hoofdpersonen rond een schilder die wel in de sloppenwijk zijn atelier heeft, maar elders comfortabel woont. De democratie blijkt tijdverlies en de bureaucratie verhindert een snelle sanering. Corruptie en gewelddadigheid alom. Onderhoudend, maar ietwat overdadig en in al te grote lijnen geschetst.

Website tipBoeken aanbiedingen op Bol.com

Reageer nu!

Contact-informatie

( Particulier )
9 jaar actief op Tweedehands.net
Bekijk alle advertenties

Rotterdam
(Zuid-Holland, Nederland)

Opties voor deze advertentie

Advertentie van Tweedehands.net
Favorieten (0)